قیمت انواع چیپس میوه گلابی

امروزه میوه خشک جایگاه ویژه ‌ای را در مهمانی ‌ها و دورهمی های ما پیدا کرده است. این میوه های خشک به عنوان میان وعده به کار برده می‌ شوند و دارای خواص بسیار زیادی هستند. قیمت انواع چیپس میوه گلابی را می توان به روش های مختلفی دریافت کرد. این ماده غذایی از قیمت بالاتری نسبت به سایر میوه ‌ها برخوردار می باشد و به راحتی می توان خرید آن را از طریق فضای مجازی انجام داد.

 

چگونه چیپس گلابی تهیه کنیم

برای تهیه چیپس گلابی باید ابتدا این میوه خوشمزه را خریداری کنید، چون گلابی از طول عمر بسیار کمی برخوردار می‌باشد و زود خراب می ‌شود، در نتیجه یکی از بهترین راه های نگهداری آن ها خشک کردن این میوه ها می باشد. آن ها طی فرایند خشک شدن آب اضافی خود را از دست می ‌دهند و خواص آن ها دست نخورده باقی می ماند. برای خشک کردن، به گلابی ها کمی شکر اضافه می ‌کنند تا طعم آن ها خوشمزه تر باشد.

تهیه چیپس گلابی به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. بهترین روش آن ها، ورقه ای کردن گلابی ها و قرار دادن آن ها در برابر نور خورشید می باشد. نور خورشید سبب خشک کردن این میوه های خوشمزه می شود و طعم لذیذ را به آن ها اضافه می ‌کند. در تهیه چیپس گلابی اقداماتی انجام می ‌شود که این میوه ها سیاه نشوند، زیرا میوه هایی مانند گلابی و سیب اگر بدون افزودنی برای خشک کردن آماده شوند، سیاه می گردند و رنگ آن ها خراب می‌ شود، در نتیجه به آن ها کمی نمک اضافه می شود و بر روی یک پارچه قرار داده می ‌شود که آب آن ها گرفته شود، سپس آن ها را در معرض خشک شدن قرار می‌ دهند.

آشنایی با طرز تهیه چیپس گلابی

برای تهیه چیپس میوه اصل چندین روش وجود دارد. قبل از شروع کار باید میوه ها کاملاً شست و شو شوند و خشک کردن آماده گردند. سپس آن ها را به صورت ورقه ای در آورده و هسته های آن را جدا کنید. در خشک کردن گلابی ها می توان آن ها را در برابر نور خورشید قرار داد و پس از چند روز کاملا خشک می شوند.

می‌ توان ورق های میوه ها را روی سینی چیده و آن ها را درون فر قرار داد، به این ترتیب باید حرارت را خیلی کم کرد و در مدت زمان طولانی این میوه ها را خشک کرد.

استفاده از بخاری و شوفاژ نیز باعث خشک کردن این میوه ها در مدت زمان مشخصی می‌ شود و روش‌ های دیگری وجود دارد و آن روش استفاده از دستگاه میوه خشک کن می باشد و می‌ توان بهترین انواع میوه ‌ها را در سینی ‌های این دستگاه‌ ها پهن کرد و سپس آن ها را از این روش خشک کرد. روش های متعدد می باشند و هر کسی بر طبق سلیقه ای که دارد می‌تواند یکی از این روش ‌ها را انتخاب کند.

میوه ‌گلابی دارای ویتامین های بسیار زیادی است می توان میوه ها را درون فریزر قرار داد و تا چندین ماه آن ها را مورد مصرف قرار داد، ولی روش خشک کردن بسیار بهتر از روش های دیگر می باشد و طول عمر این میوه ها بیشتر می شود. سپس برای نگهداری میوه های خشک شده باید آن ها را دور از رطوبت قرار داد زیرا رطوبت باعث خراب شدن این میوه ها می گردد.

مرکز تامین چیپس میوه گلابی

مرکز تامین چیپس میوه گلابی را می‌توان کارخانه‌ هایی دانست که به خشک کردن این میوه ها مشغول می باشند. آن ها پس از آن که تمامی میوه ها را خشک کردند، از طریق فضای مجازی به تبلیغات پرداخته و امکان خرید اینترنتی را برای مصرف کننده ها فراهم می ‌آورند.

در خرید اینترنتی نیازی به جا به‌ جایی و حضور در محل خرید نیست و کلیه این محصولات درب منزل تحویل داده می شوند. دیگر مراکز تامین چیپس میوه کیلویی به روش خانگی می باشد، کارگاه هایی نیز وجود دارد که این میوه ها را خشک می کنند و آن ها را در کل کشور به روش سنتی توزیع می ‌کنند.

فروش این محصولات در فروشگاه های مواد غذایی با قیمت بیشتری همراه است و باعث اتلاف زمان مصرف کننده می شود.

رای شما به این مطلب :
4.1/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید