نرخ فروش میوه خشک عمده صادراتی

امروزه تولید و تهیه انواع میوه های خشک شده به دلیل تولیدات محدود و یا نایاب بودن میوه در فصل سرد سال بسیار افزایش یافته، از این رو کشور ایران به علت دارا بودن شرایط آب و هوایی مناسب، تولید کنندگان بسیاری در کشور هستند که به تولید انواع میوه های مختلف پرداخته و پس از برداشت میوه ها بخش عمده ای از این محصول را توسط دستگاههای صنعتی و یا به صورت سنتی خشک کرده و پس از بسته بندی میوه خشک، این محصول را روانه بازار مصرف می کنند، لذا این افراد علاوه بر عرضه داخلی با قیمت و نرخ تعیین شده به فروش عمده میوه خشک صادراتی به کشورهای همسایه نیز می پردازند.

 

تاثیر مصرف میوه خشک بر کاهش وزن

از آنجایی که میوه های خشک شده نیز مانند خود میوه دارای ارزش غذایی بسیار زیادی می باشند، لذا بیشتر افراد به علت دسترسی نداشتن به میوه های مختلف در فصل های سرد سال، به تولید و یا خریداری خشک شده میوه می پردازند، تا در این فصول نیز از فواید میوه خشک شده بهره مند شوند.

از این رو میوه های خشک شده نیز دارای مواد معدنی از قبیل:

  • کلسیم
  • فسفر
  • روی
  • آهن و انواع ویتامین ها می باشند

لذا افراد با مصرف آن ها می توانند تمامی این خواص را جذب بدن کرده و از فوایدی که این محصولات به همراه دارند، بهره مند شوند، که برخی از این فواید شامل:

  1. تقویت سیستم امنی بدن
  2. افزایش انرژی بدن
  3. درمان کم خونی و کمبود آهن
  4. سلامت قلب و عروق
  5. رفع یبوست
  6. کنترل کلسترول خون

همچنین برخی از افرادی که دارای وزن بالا می باشند، می توانند با مصرف روزانه میوه خشک با کیفیت میزان چربی اضافه موجود در بدن خود را کاهش داده و علاوه بر آن از تمامی خواص نام برده در متن بالا نیز بهره مند گردند.

لذا تمامی خانواده ها برای رفع نیاز تنقلات فرزندان خود می توانند محصولات میوه خشک ارگانیک را جایگزین سایر تنقلات مضر کرده و از فرزندان خود در مقابل بسیاری از بیماری ها مراقبت کنند، و علاوه بر آن به افزایش رشد کودکان خود نیز کمک شایانی کنند.

آشنایی با انواع روش خشک کردن میوه

در واقع افراد امروزه استقبال بالایی از خرید میوه های خشک شده در بازار نشان داده اند، که این امر نیز موجب افزایش تولید این محصولات به عنوان تنقلات سالم شده است، لذا خریداران برای خرید میوه خشک، در ابتدا بهتر است اطلاعاتی درباره انواع میوه خشک مرغوب کسب کرده و سپس به تهیه این محصول بسته بندی شده، در فروشگاه های معتبر بپردازند.

از این رو روش های مختلفی جهت تولید و تهیه انواع میوه های خشک شده، همچون میوه خشک هلو، سیب، مُز و غیره وجود دارد، که بهترین روش خشک کردن میوه ها قرار دادن آن ها در برابر نور خورشید و خشک کردن به صورت طبیعی و ارگانیک می باشد، زیرا با این روش تمامی مواد معدنی و ویتامین های موجود در میوه ها باقی می ماند

در واقع افراد به دلیل استقبال بالای مشتریان میزان تولیدات برخی از میوه هایی چون هلو، زردآلو و سیب و همچنین مز را افزایش داده اند تا بتوانند بخشی از تمامی این میوه ها را به صورت خشک شده روانه بازار مصرف کنند.

همانطور که گفتیم میزان تولیدات این محصولات، به دو روش سنتی و صنعتی صورت می گیرد که بهترین روش، تولید سنتی بوده، اما به دلیل استقبال بالای مشتریان، تولید کنندگان برای رفع نیاز بازار از روش صنعتی نیز استفاده می کنند.

خواص درمانی میوه خشک چیست؟

محصول میوه خشک نیز مانند خود میوه از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد که انواع ویتامین ها و مواد معدنی را جذب بدن کرده و خواص بیشماری را برای بدن به ارمغان می آورند، از این رو استفاده از میوه خشک شده به عنوان تنقلات، مناسب ترین و سالم ترین مواد خوراکی بوده که برای بدن انسان بسیار مناسب می باشد و علاوه بر آن موجب رشد سریع کودکان و تقویت حافظه این افراد می شود، لذا از آنجایی که خواص درمانی میوه خشک شده نیز بسیار زیاد بوده، افراد بسیاری به خرید و مصرف این نوع محصول در رژیم غذایی خود می پردازند.

به طور مثال ویتامین c موجود در پرتقال خشک شده موجب رقیق شدن خون شده و از بروز جوش و لکه های پوستی جلوگیری می کند، لذا افراد با توجه به خواص فراوانی که این نوع میوه خشک شده به همراه دارد، آن را به عنوان تنقلات در طول روز مورد استفاده قرار می دهند و از تمامی خواص موجود در آن بهره مند می شوند.

علاوه بر آن افرادی که دچار بیماری سرماخوردگی و گرفتگی مجاری تنفسی و گلو درد می باشند، نیز می توانند از خشک شده پرتقال و لیمو به عنوان دمنوش استفاده کرده و موجب رفع این نوع مشکلات در خود شوند.

از این رو این افراد و خریداران برای خرید میوه خشک ارزان می توانند به صورت حضوری به مراکز تولیدی مراجعه کرده و این محصول را خریداری کنند، همچنین با تهیه انواع میوه ها در فصول مختلف سال با استفاده از گرمای خورشید و یا شوفاژ به تهیه میوه خشک به صورت عمده بپردازند.

تامین کننده میوه خشک عمده صادراتی

در حال حاضر تولید انواع میوه خشک عمده صادراتی در کشور ما بسیار زیاد شده است و تولیدکنندگان، این محصول را به صورت کاملا بهداشتی توسط دستگاه های خشک کن و یا گرمای آفتاب تولید کرده و با بسته بندی های مختلف و زیبا در انواع سایز ها روانه بازارهای مصرف در داخل و خارج کشور می کنند.

از آنجایی که استفاده از میوه خشک شده در بین افراد بیشتر در فصل های سرد سال بوده، لذا این محصولات در این فصل ها بیشترن تقاضا و عرضه را به خود اختصاص داده اند،و افراد و کودکان بسیاری از آن ها به عنوان تنقلات در رژیم غذایی خود استفاده کرده و از خواص بی نظیر موجود در این محصولات بهره مند می شوند.

از این رو به دلیل استقبال بالای مشتریان در داخل و خارج کشور، تامین کنندگان میوه خشک عمده صادراتی در تلاش هستند تا میزان تولیدات میوه خشک بسته بندی شده را افزایش دهند تا بتوانند با افزایش تولیدات، نیاز بازار مصرف را برطرف سازند.

همچنین با افزایش تولیدات این محصول میوه خشک، افراد بسیاری در کشور به این نوع شغل روی آورده که این امر نیز نقش بسیار مهمی را در روند رشد اقتصادی کشور و همچنین کاهش نرخ بیکاری در کشور می تواند ایفا سازد، به همین علت تولیدکنندگان عمده می بایست با تولیدات مرغوب ترین نوع میوه های خشک شده موجب افزایش جذب مشتریان خارجی در کشور ما شوند.

رای شما به این مطلب :
4.1/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید