راهنمای خرید عمده میوه خشک – چگونه و از کجا میوه خشک خریداری کنیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

خرید عمده میوه خشک برای بسیاری از مشتریان چالش بر انگیز است و این سوالات را در ذهن مشتریان ایجاد می کنند که :

 

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1. چگونه شرکت های تولید کننده و عرضه کننده معتبر و مورد اعتماد برای خرید عمده میوه خشک را شناسایی کنیم؟
 2. از کدام مجموعه یا شرکت میتوانم میوه خشک را به صورت عمده خریداری کنیم؟
 3. میوه خشک چگونه تولید میشود؟
 4. چگونه از کیفیت میوه خشک های تولیدی مطمئن شویم؟
 5. انواع میوه خشک های موجود در بازار چیست؟
 6. چگونه از قیمت عمده میوه خشک مطلع شویم؟
 7. میوه خشک در فروش عمده  چگونه بسته بندی میشوند؟
 8. چقدر زمان برای آماده سازی میوه خشک نیاز است؟
 9. بسته بندی نهایی میوه خشک برای ارسال چگونه است؟
 10. بعد از خرید عمده میوه خشک ها چگونه ارسال میشوند؟[/hwgold-dash]

در این مقاله از سایت میوه خشک سادینو در خدمت شما هستیم تا به شما کمک کنیم تا بتوانید میوه خشک را به صورت عمده و خیالی آسوده خریداری کنید و همه سوالاتی که در ذهن شماست پاسخ دهیم.

 

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]این مقاله راهنمای کامل و جامع شما برای صفر تا صد خرید عمده میوه خشک است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.[/highlight-red]

شرکت های فروش عمده میوه خشک

شرکت های فروش عمده میوه خشک

در مرحله اول برای خرید عمده میوه خشک به شناسایی شرکت های فروشنده و تولید کننده عمده میوه خشک می پردازیم در ایران شرکت ها و تولیدی های میوه خشک در نقاط مختلف کشور وجود دارد اما شما به عنوان خریدار باید خرید خود را از مراکز معتبر تولید و عرضه میوه خشک انجام دهید که مخصوصا در خرید های عمده که مبالغ خرید بالاست باید برای خرید دقت کافی داشته باشید.

شما میتوانید این شرکت ها را از طریق پرس و جو و همچنین جست و جو در فضای مجازی و اینترنت پیدا کنید و به اطلاعات جامعی از این شرکت ها دسترسی پیدا کنید به طور مثال شما که الان این مقاله را می خوانید میوه خشک سادینو را از طریق سرچ در اینترنت یافته اید و الان در حال خواندن مطلب در سایت مجموعه سادینو هستید.

ما در این بخش خصوصیات شرکت ها و مجموعه هایی که معتبر هستند را بیان می کنیم تا شما بتوانید راحتتر این شرکت ها و تولید کنندگان را شناسایی کنید و در خرید عمده میوه خشک بهتر عمل کنید :

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1. شرکت هایی که بدون هیچ چشم داشتی راهنمایی و مشاوره لازم در زمینه خرید عمده میوه خشک را به شما می دهند.
 2. شرکت هایی که پاسخگویی منظم دارند و پیگیر کار شما هستند.
 3. شرکت هایی که تنوع محصول مناسبی دارند اگر شما از دسته ای از مشتریان هستید که تنوع محصول برای شما مهم است.
 4. شرکت هایی که سابقه مناسبی در زمینه تولید و فروش عمده میوه خشک دارند.
 5. شرکت هایی که نمونه کارهای بسیار مناسبی دارند.
 6. شرکت هایی که تنوع بسته بندی دارند.
 7. شرکت هایی که از کیفیت محصول خود مطمئن هستند.[/hwgold-dash]

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]برای خرید عمده میوه خشک با صبر و شکیبایی پیش بروید و خرید خود را با اطلاعات کافی و جامع از مجموعه معتبر انجام دهید.[/highlight-red]

مراحل تولید میوه خشک

مراحل تولید میوه خشک

در گذشته برای تولید میوه خشک از نور و حرارت آفتاب استفاده می شده و گذشتگان به این پی برده بودند که با خشک کردن میوه ها میتوان مدت زمان ماندگاری آنها را افزایش داد و همچنین از خشک شده این میوه ها میتوان در غذا های گوناگون استفاده کرد امروزه نیز برخی از میوه ها مانند آلو, زرد آلو, انگور, سیب, انجیر هنوز به روش سنتی و زیر نور آفتاب خشک می شوند.

امروزه اکثر میوه های خشک به روش جدید و توسط دستگاه های خشک کن صنعتی خشک می شوند این روش مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه کیفیت میوه های تولید به علت اینکه میوه ها به صورت مستقیم زیر نور آفتاب خشک نمی شوند, بالاست و همچنین میوه ها به صورت کنترل شده و کاملا بهداشتی در سینی های مخصوص دستگاه خشک کن قرار داده میشوند و تحت هوا گرم که در دستگاه خشک کن در حرکت است کاملا مرتب و یکدست خشک میشوند.

در روش تولید میوه خشک توسط دستگاه خشک کن برای اینکه بتوان مدت زمان خشک شدن میوه را کاهش داد باید میوه ها به صورت ورقه ورقه و اسلایس در آورد برای همین از دستگاهی به نام اسلایسر استفاده میشود.

مراحل تولید میوه خشک به صورت خلاصه به شرح زیر است :

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1. آماده سازی میوه تازه برای خشک کردن که به موقعیت جغرافیایی کارگاه تولیدی میوه خشک بستگی دارد
 2. شست و شوی میوه ها به صورت کاملا و برداشتن زایده های میوه ها
 3. ورقه ورقه کردن میوه ها یا اسلایس کردن میوه ها به صورت کاملا مرتب
 4. قرار دادن اسلایس ها روی سینی مخصوص دستگاه خشک کن و انتقال سینی ها به دستگاه[/hwgold-dash]

مدت زمان خشک شدن هر میوه با میوه دیگر متفاوت است مثلا میوه های آبدار مثل پرتقال نسبت به سیب مدت زمان طولانی تری طول می کشد تا خشک شود.

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]تولید میوه خشک در دستگاه های میوه خشک کن صنعتی و با بالاترین کیفیت انجام می گیرد.[/highlight-red]

کیفیت میوه خشک های تولیدی

کیفیت میوه خشک های تولیدی

بعد ازاینکه شرکتی را برای خرید عمده میوه خشک شناسایی کردید و از بابت انتخاب شرکت برای تامین میوه خشک مطمئن شدید حال نوبت به بررسی کیفیت میوه خشک های تولیدی می رسد در این مرحله میوه خشک های تولیدی شرکت را بررسی کنید.

کیفیت میوه خشک های تولید شده به پارامتر هایی وابسته است که در زیر به چند مورد می پردازیم تا شما مشتریان عزیز نیز از موارد اطلاع یابید :

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1. میوه خشک ها باید رنگ مناسبی داشته باشند هر چقدر رنگ میوه خشک های تولیدی یک دست و یک رنگ باشد کیفیت میوه خشک ها بالاتر است.
 2. میوه خشک ها باید اندازه مناسبی داشته باشد.مهمتر از اندازه مناسب باید تقریبا یک سایز و سورت شده باشند.
 3. میوه خشک ها باید میزان رطوبت مناسبی داشته باشند.میوه خشک ها نباید آنقدر رطوبت بالایی داشته باشند که خیس و خیلی نرم به نظر برسند و از طرفی هم نباید انقدر رطوبت کمی داشته باشند که شکننده شوند.[/hwgold-dash]

برای میوه خشک درجه بندی خاصی وجود ندارد و خیلی از مشتریان شاید میوه خشک های با کیفیت بالا که به صورت کامل سورت و درجه بندی شده باشد نخواهند که در این صورت می توانند مشاوره های لازم را برای خرید عمده میوه خشک با کیفیت پایینتر دریافت کنند و از جزئیات محصول مطلع شوند.

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]اگر بخواهید از کیفیت محصولات یک شرکت مطمئن شوید کافیست از آن شرکت نمونه محصول دریافت کنید و در صورتی که نمونه مناسب بود و مورد تایید شما بود خرید خود را به صورت عمده نهایی کنید.[/highlight-red]

چگونه میوه خشک بسته بندی می شود؟

چگونه میوه خشک بسته بندی می شود؟

تا این مرحله شرکت های میوه خشک را شناسایی کردیم و از کیفیت میوه خشک های آنها مطلع شدیم در این مرحله نوبت به اگاهی از نحوه بسته بندی میوه خشک میرسیم.

میوه خشک پس از تولید باید سورت شوند و میوه خشک ها با اندازه مشخص و سایز های تقریبا یک اندازه باید در بسته بندی هایی قرار داده شوند.

میوه خشک را به صورت فله در پلاستیک ها بزرگ نیز میتوان به بازار عرضه کرد که این نوع بسته بندی باعث اسیب دیدن به برخی از میوه خشک های شکننده مثل پرتقال خشک میشود.

عموما بسته بندی های میوه خشک در تولیدی های میوه خشک , بسته بندی پیش فرض یک کیلویی می باشد که میوه خشک های تولیدی در بسته بندی پلاستیک معمولی و پلاستیک سلفون و پلاستیک پشت صدفی میباشد.

در زیر به تعدادی از انواع بسته بندی میوه خشک که به صورت عمده و جزئی  به بازار عرضه می شود اشاره می کنیم :

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1. میوه خشک بسته بندی یک کیلویی
 2. میوه خشک بسته بندی ۵۰۰ گرمی
 3. میوه خشک بسته بندی ۲۵۰ گرمی[/hwgold-dash]

میوه خشک در بسته بندی ها متنوع سلفون – ظروف ماکروویوی – چوبی و … به بازار عرضه میشود که این موضوع بر اساس ابتکار و بازار هدفی که برای میوه خشک در نظر گرفته شده است متفاوت است و جنس هر کدام از این بسته بندی ها متفاوت است و بالطبع قیمت های متفاوتی نیز دارند.

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]ما در مجموعه سادینو میوه خشک را به سلیقه شما در بسته بندی های متفاوتی عرضه می کنیم.[/highlight-red]

بسته بندی میوه خشک برای ارسال به مشتری

بسته بندی میوه خشک برای ارسال به مشتری

بعد از اینکه میوه خشک ها در بسته بندی های مورد نظر مشتری قرار داده میشوند نوبت به بسته بندی نهایی میوه خشک برای ارسال میرسد.

در قسمت قبل انواع بسته بندی میوه خشک بر اساس وزن و کیفیت و جنس بیان شد که محتویات میوه خشک در این بسته بندی ها قرار می گرفت و پلاستیک پرس میشوند و هیچ گونه هوایی وارد پلاستیک نمی شود.

در این مرحله این بسته بندی های حاوی میوه خشک باید در کارتن هایی برای ارسال به مشتری قرار داده شوند(عموما برای ارسال میوه خشک از بسته بندی کارتنی استفاده میشود)

اگر مشتری محصول را برای بازار داخل بخواهد بیشتر از هر مورد دیگر محتویات داخل بسته بندی برایش اهمیت دارد و تا جایی که ممکن است می خواهد هزینه های خود را کاهش دهد در این مواقع از کارتن های معمولی و موزی موجود در بازار برای ارسال میوه خشک استفاده میشود.

اگر مشتری محصول را برای صادرات بخواهد موضوع بسته بندی بسیار اهمیت ویژه ای پیدا می کند در این مرحله میتوان از بسته بندی های کارتن ۳ لایه و ۵ لایه میتوانید استفاده کنید.

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]ما در مجموعه سادینو میتوانیم کارتن هایی را با ابعاد مشخص که در سفارشات مختلف استفاده کردیم پیشنهاد دهیم و عموما در این بخش کارتن ها به سلیقه مشتریان انتخاب میشود.[/highlight-red]

برای صادرات به کشور های همسایه میتوان از کارتن های ۳ لایه استفاده کرد و برای مسیر های صادراتی طولانی تر بهتر است از کارتن های ۵ لایه استفاده کرد.

انواع میوه خشک موجود در بازار

انواع میوه خشک موجود در بازار

در این مرحله با انواع میوه خشک موجود در بازار آشنا میشوید تا از تنوع میوه خشک ها مطلع شوید از آنجایی که در کشور ایران انواع میوه ها تولید میشود و هر شهر میوه های خاصی تولید می شود بر همین اساس تنوع میوه خشک های تولیدی بالاست و در شهر ها و استان های مختلف کشور یک سری از میوه های خشک بیشتر از مابقی میوه های خشک تولید میشود.

به طور مثال استان مازندران به علت اینکه میوه هایی مثل خرمالو – انجیر – کیوی – پرتقال به میزان زیادی تولید میشود این میوه های خشک در مازندران تولید بالاتری دارند.

میوه خشک های تولیدی در کشور به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1. میوه خشک هایی که میوه آنها در داخل کشور تولید میشود(مانند سیب خشک-پرتقال خشک-خرمالو خشک-کیوی خشک)
 2. میوه خشک هایی که میوه آنها استوایی است و از خارج کشور وارد میشود(مانند انبه خشک-موز خشک – آناناس خشک – نارگیل خشک)[/hwgold-dash]

انواع میوه های خشک موجود در بازار در جدول زیر آورده شده است.

[table “6” not found /]

دریافت قیمت عمده میوه خشک

دریافت قیمت عمده میوه خشک

بعد از طی کردن همه این مراحل و مشاهده تنوع میوه های خشک میتوانید اقدام به دریافت قیمت خرید عمده میوه خشک مورد نظر خود کنید و برای خرید عمده میوه خشک ابتدا از موجودی محصول مطمئن شوید.

قیمت عمده انواع میوه خشک با هم متفاوت است زیرا قیمت هر کدام از میوه ها با هم متفاوت است و همچنین میزان خشک شده میوه ها به ازای هر کیلو میوه تازه با هم متفاوت است.

در این مرحله مشاوره بسیار مهم است پس برای خرید عمده میوه خشک و دریافت قیمت مشاوره های لازم را دریافت کنید.

قیمت عمده میوه خشک به عواملی مانند قیمت میوه تازه در بازار-فصل خرید عمده میوه خشک-میزان تولید میوه تازه و … بستگی دارد.

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]شما میتوانید برای خرید عمده میوه خشک از شرکت میوه خشک سادینو استعلام موجودی و قیمت بگیرید و مهمتر از همه مشاوره های لازم را برای خرید عمده دریافت کنید.[/highlight-red]

ثبت سفارش خرید عمده میوه خشک

ثبت سفارش خرید عمده میوه خشک

تا این مرحله همه مشاوره لازم را برای خرید عمده میوه خشک دریافت کردید حال کافیست سفارش خود را ثبت کنید.

برای ثبت سفارش پیش فاکتور برای شما صادر می شود و از این پس سفارش شما در مرحله بعد یعنی مرحله آماده سازی برای بسته بندی و ارسال قرار می گیرد که در مراحل بعد بیان می شود.

آماده سازی بعد از خرید عمده میوه خشک چقدر زمان می برد؟

بعد اینکه سفارش خرید عمده میوه خشک ثبت شود یعنی همه مراحل بالا طی شود حال نوبت به آماده سازی میوه خشک می رسد در این مرحله با توجه به سفارشی که میدهید مدت زمانی برای آماده سازی و بسته بندی میوه خشک زمان میبرد.

سفارشات عمده بر اساس پیچیدگی بسته بندی و حجم سفارش مدت زمانی ۳ روز تا ۳ هفته به صورت کامل آماده میشوند البته در طی مدت زمان آماده سازی از مراحل آماده سازی میتوانید مطلع شوید.

البته ممکن سفارشی باشد که پیچیدگی آن بالا باشد و نیاز به ظروف بسته بندی های خاص و کمتر از ۱ کیلویی مثل (۱۰۰ گرمی و ۲۵۰ گرمی) باشد و لیبل های خاصی نیاز داشته باشد که در این صورت مدت زمان آماده سازی میوه خشک طولانی تر است.

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]در مجموعه میوه خشک سادینو هدف ما این است که بتوانیم سفارشات شما را با کیفیت بالا و در مدت زمان مناسب آماده سازی کنیم به همین خاطر برای هر سفارش مدت زمان آماده سازی متفاوت است.[/highlight-red]

ارسال میوه خشک برای مشتریان

ارسال میوه خشک برای مشتریان

بعد ازاینکه میوه خشک ها آماده شدند آماده ارسال برای مشتریان می باشند در این مرحله با توجه به وزن سفارش و حجم میوه خشک های سفارش داده شده از وسایل نقلیه گوناگون برای ارسال میوه خشک استفاده می شود

در ادامه انواع شیوه حمل و نقل برای ارسال میوه خشک بعد از خرید بیان می شود :

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1. اگر سفارشات زیر ۵ کیلو گرم باشد از طریق بابری اتوبوسی یا پست یا تیپاکس برای مشتریان ارسال می شوند.
 2. اگر سفارشات زیر ۱۰۰ کیلو گرم باشند عموما از طریق بابری ارسال می شوند و این روش به صرفه تر از روش های دیگر است.
 3. اگر سفارشات بالای ۵۰۰ کیلو گرم باشد بهتر است از ماشین های اختصاصی برای ارسال استفاده شود.[/hwgold-dash]

کوچکترین ماشین اختصاصی برای ارسال محصول وانت می باشد و بزرگترین ماشین حمل و نقل کامیون های یخچالدار می باشد که بسته به حجم و وزن میوه خشک از ماشین های مختلف می توان استفاده کرد.

در ادامه به مزایا و معایب ارسال میوه خشک با ماشین اختصاصی و باربری اتوبوسی می پردازیم.

مزایا استفاده از ماشین اختصاصی در این است که محصول مستقیما از مبدا به آدرس مشتری فرستاده می شود و به همین خاطر مشتری با خیالی آسوده میتواند محصول را در آدرس مورد نظر تحویل بگیرد و برای مشتریانی که می خواهد سریعتر محصول را تحویل بگیرند و وزن بار نیز زیاد است مناسب است  اما هزینه حمل و نقل در این روش برای وزن های پایین توجیه پذیر نیست.

مزایای استفاده از باربری در این است که هزینه ارسال محصولات بالای یک بسته بندی کارتنی(بین ۵ تا ۱۰ کیلو گرم) بسیار مناسبتر از شیوه های دیگر است و اگر وزن بار و تعداد کارتن ها از تعدادی بیشتر شود استفاده از ماشین اختصاصی برای ارسال توجیه بهتری دارد و بعد از ارسال محصول باید برای دریافت محصول به انبار ترمینال اتوبوسرانی شهر خود بروید و محصول را تحویل بگیرید.

[highlight-red bcolor=”green” align=”center” ]در مجموعه سادینو برای ارسال میوه خشک بعد از سفارش خرید عمده میوه خشک, بهترین شیوه ارسال همره با هزینه به شما اعلام میشود که این شیوه ارسال بر اساس نظر مشتریان قابل تغییر است.[/highlight-red]

جمع بندی مقاله صفر تا صد خرید عمده میوه خشک

در این مقاله هدف ما در مجموعه میوه خشک سادینو بر این بود که همه مواردی که برای خرید عمده میوه خشک نیاز دارید بیان کنیم.

در بخش پایانی به جمع بندی می پردازیم و مراحل خرید عمده میوه خشک را به صورت خلاصه بیان می کنیم.

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”center” ]

 1.  خرید خود را از مجوعه های معتیر انجام دهید
 2. قبل از خرید عمده میوه خشک نمونه محصول دریافت کنید و از کیفیت محصول مطمئن شوید
 3. از بسته بندی های میوه خشک مطلع شوید
 4. با انواع میوه خشک و تنوع محصول آشنا شوید
 5. قیمت عمده میوه خشک را دریافت کنید
 6. اقدام به خرید عمده میوه خشک کنید
 7. از نحوه ارسال میوه خشک مطلع شوید[/hwgold-dash]

ما در مجموعه سادینو تلاش میکنیم بهترین میوه خشک ها را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای شما مشتریان گرامی آماده کنیم برای خرید عمده میوه خشک میتوانید روی تصویر زیر کلیک کنید و انواع میوه خشک مجموعه سادینو را مشاهده کنید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما بسیار مفید واقع شده باشد و در خرید عمده میوه خشک راهنمای مناسبی برای شما باشد اگر سوال یا نظری دارید میتوانید از بخش دیدگاه بعد از مقاله مطرح کنید تا پاسخ داده شود.

 

 

1 دیدگاه در “راهنمای خرید عمده میوه خشک – چگونه و از کجا میوه خشک خریداری کنیم؟

 1. محمد حسین حلوایی گفت:

  با سلام در مورد طرز تهیه میوه خشک حبه ای آموزش کامل را در صورت امکان میخواستم. ممنون میشوم که راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید