آلو خشک عمده | خرید عمده آلو بخارا

آلو خشک عمده از کجا بخریم؟

خرید عمده آلو خشک نیز مانند سایر محصولات چالش هایی دارد. یکی از مهمترین چالش های آن اینست که به صورت عمده از کجا خرید کنم؟

من مراحلی که خودم برای خرید عمده آلو خشک میروم را برایتان مینویسم تا شما هم بتوانید به راحتی این محصول را با چالش ها و دغدغه های کمتر خرید کنید.

در پاسخ به این سوال بار ها در سایت سادینو در مورد میوه خشک عمده و بازار خرید و فروش آن صحبت کردیم و چون همه این محصولات زیر دسته خشکبار محسوب میشوند بازار آنها به هم نزدیک است. آلو خشک یکی از پرفروش ترین محصولات خشکبار در داخل کشور محسوب میشود که در نقاط مختلف کشور انواع مختلف آن تولید میشود.

پس یکی از سوالات کلیدی برای خرید آلو خشک عمده اینست که انواع آلو خشک کدامند؟ برای خرید عمده حتما این سوال را خواهید داشت مگر اینکه اطلاعات کاملی از انواع مختلف آلو خشک داشته باشید.

آلو خشک عمده

مرحله اول

انواع آلو خشک را بشناسیم

من خودم اگر بخواهم خرید آلو عمده انجام دهم این مراحل را میروم ابتدا بر اساس بازار هدفم و مشتریان بهترین نوع آلو که نیاز دارم را شناسایی میکنم.

1. آلو بخارا

2. آلو حاج حسنی

3. آلو شوقان

4. آلو رسمی

5. آلو شابلون

6. آلو اسنلی

7. آلو سانتریزه

8. آلو شمس

9. آلو کبرایی

10. آلو با پوست

در بالا انواع مختلف آلو خشک را قرار دادیم از نمونه های معروف آلو خشک که به صورت عمده در کشور تولید میشود آلو بخارا است. این آلو را تقریبا همه افرادی که در زمینه پخش خشکبار در بازار داخل کشور و صادراتی کار میکنند میشناسند اما گستره محصولات آلو خشک فقط به این نمونه خلاصه نمیشود. برخی از مناطق کشور هستند که آلو تولید شده در آنها بسیار مرغوب و با کیفیت است اما به علت حجم پایین تر معروف نشده اند مثلا آلو شهمیزاد, شهری در استان سمنان که محصولات آلو ان بسیار با کیفیت است و رنگ آلو های تولیدی در این شهر قهوه ای مایل به سیاه است اما حجم آلو تولیدی در این شهر با نیشاپور که یکی از بزرگترین مراکز تولید آلو در ایران است قابل مقایسه نیست.

پیشنهاد مطلب مفید :  ۵ خشکبار صادراتی ایران + لیست

مرحله دوم

مراکز تولید عمده آلو خشک در کشور

اکثر نمونه های آلو که در بالا نام بردیم بیشترین میزان تولید آن در شهر نیشاپور است. مثلا نمونه های آلو حاج حسنی – آلو شوقان – آلو بخارا – آلو رسمی – آلو کبرایی که از نظر ظاهری بسیار به هم شبیه هستند و از نظر اندازه و طعم کمی با هم اختلاف دارند همگی در شهر نیشاپور تولید میشوند.

علاوه بر نیشاپور آلو در نقاط مختلف کشور نیز تولید میشود. نمونه های آلو با پوست و بدون پوست در تبریز و ارومیه تولید میشود که این محصولات نیز با کیفیت بالا به بازار عرضه میشوند.

همچنین در استان سمنان نیز آلو تولید میشود که کیفیت بالایی دارد وقتی در حال جست و جوی آلو در سمنان بودم به یکی از شهر های زیبای آن یعنی شهمیرزاد رسیدم که سهم کوچکی در تولید آلو در کشور دارد.

حالا که انواع مختلف آلو خشک را شناختیم نوبت به این میرسد که بدانیم هر نمونه آلو خشک در کدام نقطه ایران تولید میشود. در جدول زیر نمونه های آلو خشک به همراه مراکز تولید آنها قرار داده شده است.

مرحله سوم

شناسایی بهترین افراد برای خرید عمده آلو

تا اینجا مراکز تولید را نیز شناختیم حالا این چالش مهم ذهن من را به شخصه درگیر خود میکند که چطور افراد و شرکت هایی که آلو عمده میفروشند را شناسایی کنم و همچنین مهمتر از آن اینکه بعد از شناسایی چطور به آنها اعتماد کنم.

پیشنهاد مطلب مفید :  لیست قیمت روز آلو خشک درجه یک

من برای شناسایی این افراد و شرکت ها تحقیق میکنم. یکی از راحتترین ابزار تحقیق همین الان در دست ماست. با تلفن همراه به سادگی جست و جوهایی برای خرید عمده آلو خشک انجام میدهم و شروع به تماس گرفتن با این افراد و شرکت ها میکنم. برداشت و صحبت هایی که با این افراد داشتم را مینویسم و همین طور ادامه میدهم و قیمت و عکس از نمونه محصولات را نیز از آنها میگیرم و یادداشت میکنم.

حالا یک سوال مهم برای خود من پیش میاید که چطور به این افراد اعتماد کنم ویژگی افراد مورد اعتماد چیست :

 • افرادی که به سوالات بدون هیچ چشم داشتی جواب میدهند.
 • افرادی که اطلاعات مناسبی از محصول دارند.
 • در خرید های عمده چون حجم خرید بالاست پولی که برای خرید محصول واریز میشود بالاست پس بهتر است اولین خرید خود را به صورت حضوری انجام دهیم تا بیشتر با فرد یا شرکت تامین کننده آشنا شویم.

پس از طی کردن همه این موارد به راحتی میتوانید اولین خرید عمده خود را انجام دهید.

خرید عمده آلو بخارا

همانطور که در بالا گفتیم یکی از نمونه های معروف و پرفروش آلو در کشور نمونه آلو بخاراست. این آلو خشک به رنگ نارنجی است و پوست آلو قبل خشک کردن از روی آن برداشته میشود.

برای خرید عمده آلو بخارا ما در سادینو با چندین سال سابقه در زمینه انواع میوه خشک میتوانیم به شما کمک کنیم تا خرید بهتر و مطمئن تری داشته باشید.

خرید عمده آلو صاداتی

آلو خشک صادراتی به خشکبار صادراتی گفته میشود که پتانسیل صادرات به خارج کشور داشته باشد. اکثر آلو های تولیدی در ایران در بسته بندی های کارتنی کوچک پتانسیل صادرات به روسیه و کشور های همسایه عربی را دارند که در طی این سالها به این کشور ها صادر میشوند.

عوامل موثر بر قیمت عمده آلو

انواع آلو خشک بر اساس نوع و کیفیتی که دارند قیمت عمده متفاوتی دارند از جمله عوامل موثر بر قیمت عمده آلو خشک را در زیر آورده ایم :

 • نوع آلو خشک
 • روش خشک کردن آلو خشک
 • میزان رطوبت آلو خشک
 • میزان خرید و فروش آلو خشک
 • میزان صادرات آلو خشک
پیشنهاد مطلب مفید :  قیمت آلو سیاه خشک شده درجه یک

برای خرید عمده آلو خشک بهترین زمان برای خرید با قیمت کمتر و به صرفه تر خرید در فصل تولید است.

آلو خورشتی چیست؟

در بین سوالاتی که برای خرید آلو خشک به وجود میاید این سوال که آلو خورشتی چیست و چه تفاوتی با آلو های دیگر دارد؟ در حقیقت همه آلو هایی که برای استفاده در آشپزی و خورشت استفاده میشوند آلو خورشتی هستند و تقریبا همه آلو های تولیدی در کشور در خورشت و غذاهای مختلف استفاده میشوند. پس نمونه های آلو مثل آلو بخارا – آلو حاج حسنی – آلو شوقان – آلو زرد طلایی و … همگی خورشتی هستند و نمونه های آلو شابلون و استنلی و خاکی بیشتر به صورت تازه خوری استفاده میشوند.

خرید عمده آلو خورشتی

برای خرید انواع آلو خورشتی از جدول انواع آلو خشک در بالا استفاده کنید و نمونه مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنید اگر برای خرید آلو خورشتی عمده نیاز به راهنمایی دارید میتوانید همین الان با ما تماس بگیرید.

بهترین آلو خشک برای خرید عمده کدامند؟

این سوال را میتوان یک سوال کلی دانست چون همه آلو های خشک تولیدی که در بازار عرضه میشوند دارای کیفیت مطلوب هستند و مشتریان خود را دارند و شما باید بر اساس بازار هدف و مشتریان خود بهترین نمونه آلو خشک را خریداری کنید.

خرید عمده آلو ارزان قیمت

در میان محصولات خشکبار آلو جزو محصولات ارزان قیمت است اما در میان نمونه های مختلف آلو نمونه های با پوست از سایر نمونه ارزان تر است.

جمع بندی راهنمای خرید عمده آلو خشک

برای خرید عمده آلو خشک مراحل زیر را طی کنید تا خرید بهتری داشته باشید:

 1. ابتدا انواع آلو خشک را بشناسید
 2. مناطق تولید آلو در کشور را شناسایی کنید
 3. افراد و شرکت های تامین کننده را شناسایی کنید
 4. خرید خود را از مجموعه های معتبر انجام دهید

ما در سادینو همه این مراحل از تامین تا خرید عمده آلو خشک را برایتان راحت میکنیم کافیست از طریق راه های قرار داده شده در این مقاله با ما در ارتباط باشید.

آلو خشک کجا معرفه؟

شهر نیشاپور پایتخت آلو در ایران است ولی در نقاط مختلف کشور مثل آذربایجان غربی و شرقی - سمنان و ... آلو خشک تولید میشود.

چطور به صورت عمده آلو بخریم؟

برای خرید عمده آلو خشک مراحلی را در سادینو گفتیم که بر اساس این مراحل خرید بهتری را تجربه میکنید.

5/5 - (3 امتیاز)

درباره من

مهدی اکبری

مهدی اکبری هستم به دیجیتال مارکتینگ و کسب وکار اینترنتی علاقه دارم. در وبسایت سادینو در مورد صنایع تبدیلی کشاورزی محتوا تولید میکنم و سئو سایت انجام میدم خوشحال میشم با نظرات زیباتون در جهت تولید محتوای بهتر یاریم کنید.

شماره تماس : 09114432498

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین محصولات سادینو

بستنی خشک پفکی طعم زعفرانی

قیمت اصلی ۱۷۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۶۹,۰۰۰ تومان است.

بستنی خشک

قیمت اصلی ۱۷۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۶۹,۰۰۰ تومان است.

بستنی خشک پفکی طعم توت فرنگی

قیمت اصلی ۱۷۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۶۹,۰۰۰ تومان است.
سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.